O turnaji

V roce 2010 vznikl první nápad uspořádat turnaj pro starší přípravky, který se v roce 2011 také přetavil v první ročník tohoto turnaje. Nejdůležitější pro zahájení tohoto turnaje byl fakt, že hlavní iniciátor nápadu Roman Holiš měl plnou podporu od vedení klubu a také od starosty obce Petřkovic pana Ing. Iva Mikulici. Na jaře vykrystalizoval tým Gerlich, Macík, Lavický, který se podílí na organizaci turnaje dodnes.

Účast na první ročník byla hojná, dorazilo 13 družstev. A vyhrálo jej mužstvo z Vřesiny.

Následující ročník už byl za účasti 24 týmů a také se již hrálo na 4 hřištích, oproti dvěma z roku 2011. Vítězem turnaje se stala Povážská Bystrica ze Slovenska.

5. ročník, se už nesl klasicky s přívlastkem dvoudenní turnaj. Účastnilo se jej 53 týmu z České republiky, Slovenska a Polska. Poprvé se u nás představila špička bývalých federálních parnerů Česka a Slovenska. A týmy Sparty Praha se Slovanem Bratislava se utkaly i ve finále, kde se radoval tým z hlavního města Slovenska.

Marcel Lička:

Milí nadšenci fotbalu,

Je velkou ctí být patronem tak velkolepého turnaje, který pořádá FC Odra Petřkovice. Není zvykem v našich končinách, aby fotbalový turnaj pro přípravky byl rozdělen do 2 dní. Tento typ turnajů spíš znám ze svého působení v zahraničí, kde celé rodiny vyjeli podpořit své malé fotbalisty do různých fotbalových končin. Velké ocenění a dík patří nadšencům a fotbalovým bláznům, trenérům FC Odra Petřkovice, kteří jsou schopni vytvořit nadstandartní podmínky pro účastníky turnaje, počínaje zázemím, přes výběr ubytování a vůbec dokázat přitáhnout věhlasné ligové kluby z české a slovenské ligy a třeba i ze zahraničí !!! Tento mega turnaj má velkou budoucnost a ne jen počtem účastníků, ale i svou kvalitou. Rok od roku se zde potkávají větší a větší klubová jména, mladí kluci sbírají zkušenosti v těžkých zápasech, potkávají mužstva, se kterými by si normálně nezahráli a navíc zažijí i skvělou atmosféru, kdy rodiče, příbuzní nebo i jen fanoušci stojící kolem hřiště a vytvářejí skvělou fotbalovou kulisu. V neposlední řadě je třeba poděkovat všem sponzorům, větším i drobným, kteří jsou v dnešní těžké době ochotni spolufinancovat toto krásně fotbalové dění.

Těším se na Vás

Ivo Schmucker:

Vážení příznivci fotbalu,

jsem potěšen, že mi bylo umožněno stát se patronem turnaje přípravek O pohár starosty Petřkovic.

Tento turnaj pro přípravky je pořádaný teprve od roku 2011, ale v minulém roce se jej již zúčastnilo 40 týmů. Můžu tak říci, že zájem a ohlas mezi příznivci fotbalu je velký a je také potěšující, že přesahuje i za hranice našeho kraje.

Já osobně se těším na ročník letošní, věřím, že opět tradičně organizačně výborně zvládnutý a sportovní zážitky, které k tomuto mega turnaji patří.

Najdete-li si čas na návštěvu turnaje O pohár starosty Petřkovic, pochopíte, proč se o tomto turnaji tak pěkně mluví.

Starosta obce Petřkovic Ivo Mikulica:

Slovo fotbalistům.

Vážení sportovní přátelé. Jsem nesmírně rád, že jsem před třemi lety vyslyšel žádost p. Romana Holiše o podporu jeho nápadu, uspořádat turnaj přípravek. Na začátku bylo jen ohromné nadšení a chuť něco dělat pro mládež v Petřkovicích.

Pokud se přijdete podívat na jubilejní 7. ročník tohoto turnaje, tak na vlastní oči uvidíte, jak vypadá práce s mládeží, když se sejde výborná parta sportovních nadšenců a ve svém osobním volnu se věnují této záslužné činnosti. Jsou příkladem všem našim spoluobčanům a za to mají podporu nejen moji ale celé rady městského obvodu.

Příštímu ročníku přeji mnoho kvalitních a nadšených účastníků, krásné počasí a nezapomenutelný sportovní zážitek.

Těším se na setkání s vámi v roce 2017.

Předseda FC Odra Petřkovice Petr Tač:

Jsem rád, že Vás letos již po sedmé budu moci osobně přivítat na našem Turnaji o Pohár starosty Petřkovic.

Za dobu posledních 7 let jsme v našem klubu udělali obrovský posun ve výchově mladých fotbalistů a i tento turnaj je toho důkazem .

Je ukázkou toho, že pár nadšenců dokáže dělat velké věci.

Důležité je táhnout v klubu společně za jeden provaz, mít chuť do práce a štěstí na sponzory, kteří takové akce podporují.

Tento turnaj je i příležitostí pro naše kluky, ale i malé fotbalisty z okolí si zahrát proti zvučným týmům ať už od nás či ze zahraničí.

Jde o krásnou konfrontaci ničím nezatížených mladých fotbalistů, je úžasné sledovat jejich zápal pro hru, slzy po prohraném zápase a naopak obrovskou radost a úsměvy, kdy vstřelí branku, vyhrají zápas či dokonce celý turnaj.

A možná toto je právě to, co nás na celé akci těší a přináší nám pocit radosti, smysluplnosti - my dospělí jim možná trošičku závidíme.

Taky by jsme se chtěli takto radovat, smát se a možná někdy i brečet.

Dospělý fotbal bude v našich krajích ještě dlouho hledat svoji důstojnou tvář.

Naprosto upřímný prožitek mladých fotbalových borců - nechť je pro nás Všechny inspirací..

Organizátor turnaje Roman Holiš:

Dobrý den vážení sportovní přátelé jsem velice rád, že když jsme do toho šli neskončili jsme u prvního ročníku. Tuto sportovní akci bych shrnul do čtyř bodů.

1) O POHÁR STAROSTY 2017 - je již sedmým ročníkem mezinárodního turnaje starších přípravek, který se jako každý rok opět rozšířil což je fantastické, protože jde vidět obrovský zájem o fotbal. Toto sportovní klání se stává velice prestižní a to nejen u nás, ale i v sousedních státech. Pokračujeme v tradici, a to tak že „amatérské“ kluby hrají s ročníkem z důvodů vyrovnanosti vždy o rok starším než ligové žákovské týmy. Pro tento rok nastoupí s ročníkem 2006 a mladší a ligové týmy s ročníkem 2007 a mladší. Princip turnaje je, že i hráči neligových klubů se mohou utkat s týmy, které mají fotbalovou akademii a ukázat, že všude jsou dobří fotbalisté.

2) Musím ocenit práce celého týmu viz kontakty a vyzdvihnout organizátory Lavického a Foltu, kteří doslova 10 měsíců pro tuto akci žijí.

3) Image turnaje se posílila tím, že záštitu převzalo město Ostrava v čele p. Palyzou. Nesmím opomenout podporu starosty obce p. Mikulici a předsedy kluby FC Odra Petřkovice p.Táče. Od začátku spolupracujeme s fotbalovým klubem FC Baník Ostrava. Díky spolupráci se nám naskytla možnost uvítat jako své patrony vynikající sportovní osobnosti jakou jsou Radek Slončík, Marcel Lička, Ivo Schmucker. Musím zmínit i místní legendu Wernera Ličku, který nám pomáhá při výběru klubů.

4) Na závěr vám chci popřát mnoho sportovních zážitku Fair - play hru a ať vyhraje ten nejlepší.

"Turnaj v tomto roce bude ještě mnohem větší. Bude se hrát na pěti hřištích v Petřkovicích. Účast se plánuje na 48 týmů."

Na co se můžete těšit? Po oba dny na skvělé doprovodné programy – jízdní policie, přehlídka akrobacie modelů vrtulníků, skákací hrad, přehlídka dobrovolných hasičů Petřkovice, stánek s tiskem fotografií. A samozřejmě i nějaké dovednostní soutěže. Klasicky patří k našim turnajům i kvalitní občerstvení.

Přes velký zájem týmů se letos pořadatelé rozhodli turnaj vypsat pouze pro 48 týmů.

Ještě váháte? Neváhejte přihlaste se!

Chci se přihlásit do turnaje