Skvělý turnaj na okraji Ostravy

O turnaji

V roce 2010 vznikl první nápad uspořádat turnaj pro starší přípravky, který se v roce 2011 také přetavil v první ročník tohoto turnaje. Nejdůležitější pro zahájení tohoto turnaje byl fakt, že hlavní iniciátor nápadu Roman Holiš měl plnou podporu od vedení klubu a také od starosty obce Petřkovic pana Ing. Iva Mikulici. Na jaře vykrystalizoval tým Gerlich, Macík, Lavický, který se podílí na organizaci turnaje dodnes.

Účast na první ročník byla hojná, dorazilo 13 družstev. A vyhrálo jej mužstvo z Vřesiny.

Následující ročník už byl za účasti 24 týmů a také se již hrálo na 4 hřištích, oproti dvěma z roku 2011. Vítězem turnaje se stala Povážská Bystrica ze Slovenska.

3. ročník vyhrál Sparta Brno, na druhém místě opět po roce se objevli kluci z Rožnova.

4. ročník byl již za účasti 40 týmů a nejvyšší příčku obsadil klub ze SLovenska, MFK Ružomberok

5. ročník, se už nesl klasicky s přívlastkem dvoudenní turnaj. Účastnilo se jej 53 týmu z České republiky, Slovenska a Polska. Poprvé se u nás představila špička bývalých federálních parnerů Česka a Slovenska. A týmy Sparty Praha se Slovanem Bratislava se utkaly i ve finále, kde se radoval tým z hlavního města Slovenska.

6. ročník vyhrál poprvé zástupce z Polska - Sparta Zabrze

7. ročník ovládl Rakouský celek - Sturm Graz. A doplnil se tak k trojici zemí, která tento turnaj dokázala vyhrát (Česko, Slovensko, Polsko a teď taky Rakousko)

8. ročník  v  dramatickém finále,  vyhrál tým z Kozlovic, který porazil Baník Ostrava na pokutové kopy.

Organizátor turnaje Roman Holiš:

Dobrý den vážení sportovní přátelé jsem velice rád, že když jsme do toho šli neskončili jsme u prvního ročníku.

O POHÁR STAROSTY 2019 - je již devátým ročníkem mezinárodního turnaje starších přípravek, který opět bude za účasti 48 týmů  což je fantastické, protože jde vidět obrovský zájem o fotbal. Toto sportovní klání se stává velice prestižní a to nejen u nás, ale i v sousedních státech. Pokračujeme v tradici, a to tak že „amatérské“ kluby hrají s ročníkem z důvodů vyrovnanosti vždy o rok starším než ligové žákovské týmy. Pro tento rok nastoupí s ročníkem 2008 a mladší a ligové týmy s ročníkem 2009 a mladší. Princip turnaje je, že i hráči neligových klubů se mohou utkat s týmy, které mají fotbalovou akademii a ukázat, že všude jsou dobří fotbalisté. Na závěr vám chci popřát mnoho sportovních zážitku Fair - play hru a ať vyhraje ten nejlepší.

"Turnaj v tomto roce bude ještě mnohem větší. Bude se hrát na čtyřech hřištích v Petřkovicích. Účast se plánuje na 48 týmů."

Na co se můžete těšit? Po oba dny na skvělé doprovodné programy – jízdní policie, přehlídka akrobacie modelů vrtulníků, skákací hrad, přehlídka dobrovolných hasičů Petřkovice, stánek s tiskem fotografií. A samozřejmě i nějaké dovednostní soutěže. Klasicky patří k našim turnajům i kvalitní občerstvení.

Přes velký zájem týmů se letos pořadatelé rozhodli turnaj vypsat pouze pro 48 týmů.